A Humán Nemzeti Laboratórium reprodukcióval foglalkozó munkacsoportjainak alapvetése az embrió-endometrium párbeszéd embrióra vonatkozó vizsgálatainak non invazív módszerekkel történő megközelítése. A PIR (Photon/Infrared) csoport csoport annak vizsgálatát célozta meg, hogy a jó viabilitással és csökkent életképességgel, ezáltal csökkent implantációs képességgel rendelkező embriók között van-e energia kibocsátás szempontjából szofisztikáltabb fizikai módszerekkel kimutatható különbség. A vizsgálatot az a tény bátorítja, hogy a sejtek és állat embriók energia kibocsátásának mérésére a klasszikus kémiai módszerek adatival összehasonlítható eredményeket sikerült már kapni a microchip vezérelt mikro kalorimetriás mérésekkel.
A mesterséges megtermékenyítéssel megfogant magzatok száma a meddő párok egyre növekvő száma miatt világszerte nő, de még mindig csak minden harmadik beültetés jár sikerrel, ráadásul ez az arány az anya életkorának előrehaladtával tovább csökken. A PIR kutatócsoport célja egy olyan embrió-monitorozó integrált inkubátor rendszer kifejlesztése, ahol egyszerre oldható meg az embrió fényvédelme és a beültetés lehető legpontosabb predikciójához szükséges életképességi vizsgálatok (embriológiai célú képi elemzés) megvalósítása a beültetéssel járó eredményes beavatkozások fokozása érdekében.
Tudományos publikációk alapján a sejtek igen alacsony energiájú fotonokat bocsájtanak ki. Az embriók megfigyelései során, fényvédelmi eljárás alkalmazásával ezt a jelenséget és összefüggést a Humán Reprodukciós Nemzeti Laboratórium (HRNL) munkatársai a világon elsőként mutatták ki. A módszer esszenciája, hogy teljes fényvédelem és természetes környezet biztosítása mellett, mindenféle (fizikai, kémiai) stimuláció nélkül a jelenséget határozottan detektálni lehet. A fényvédelem hatékony alkalmazása a Magyar Innovációs Nagydíj külön elismerésében részesült, az eljárást már szabadalom védi, a kutatók több nemzetközi fórumon is bemutatták, valamint szaklapokban publikálták az eddigi eredményeket.