Kutatócsoportunk fő kutatási fókusza mind a természetes, mind az in vitro fertilizációban az implantációt szabályozó fontos biológiai folyamatok sejtes és molekuláris szintű vizsgálata.
A sikeres terhesség létrejöttében az embrió életképessége mellett az anyai oldal állapota és a méh befogadóképessége azonos szereppel bír. Az anyai tényezők közé tartoznak a biológiailag aktív vérplazma- és tüszőfolyadék-fehérjék, a kis szabályozó nukleinsavakat (miRNS) tartalmazó mikrovezikulák és a non-invazív módszerekkel a méhből nyerhető sejtes elemek. Mind a szérum, mind a tüszőfolyadék mintákból pro- és anti-inflammatorikus citokineket mérünk érzékeny immunológiai technikákkal. Továbbá mikrovezikulákat és exoszómákat izolálunk az anyák szérumából és tüszőfolyadékából, vizsgáljuk fizikai paramétereiket és sejtes eredetüket, valamint funkcionális szerepüket. A tüszőfolyadékból származó exoszómális miRNS-ek alapvetően befolyásolják a petesejt fejlődését, így hatással vannak a későbbi implantáció sikerességére. A miRNS-ek vizsgálatát újgenerációs szekvenálási eljárásokkal végezzük.
A méhből származó minták immun- és különböző endometriális sejtjeinek azonosítására és megoszlásának tanulmányozására fluoreszcens konfokális mikroszkópiát alkalmazunk, specifikus jelölt antitestek segítségével.
Biostatisztikai összesítést követően a kapott adatokat a terhesség kimenetelével összevetve, javasolt biomarker mintázatot dolgozunk ki a beültetés sikerességének előrejelzésére.