Magyar kutatók chip-technológia alkalmazásával igyekeznek tenni a születendő gyermekekért

Az EK is részt vett abban a nagyszabású projektben, amely Lab-on-a-Chip technológia alkalmazásával igyekszik tenni a születendő gyermekekért.

Az ELKH Energiatudományi Kutatóközpont Mikrorendszerek Laboratóriumának kutatói is részt vettek abban a most lezárult nagyszabású projektben, amely a Pécsi Tudományegyetem vezetésével a sikeres mesterséges megtermékenyítések (in vitro fertilizáció) számának növelését célozta egy chip-technológián alapuló új diagnosztikai vizsgálati módszer kifejlesztése révén.

Az első „lombikbébi” megszületése óta a szülészek mikroszkópos vizsgálattal választják ki, hogy melyik embrió lehet a legsikeresebb a beültetés után. Az orvostudomány évtizedek óta törekszik ennek a szemrevételezéses módszernek a tökéletesítésére és a 30%-os megtapadási sikeresség növelésére. Az úgynevezett tápfolyadék-diagnosztikát öt éve végzik a Pécsi Tudományegyetemen, speciális laboratóriumi felszerelésekkel és körülmények között.

Forrás: INSIDER